тiмбiлдинг здоровоi людини

Наближаeться тепла пора року, коли нарештi можна скинути важкий зимовий пуховик, а зима в цьому роцi часом до нього прям-таки зобов’язувала i вiдправитися компанieю на природу…

На свіже повітря – і зовсім неважливо куди: чи то просто в ліс, то чи до водойми, то чи до водойми під лісом – це ну взагалі “джекпот”. Зрозуміло, з шашликами і всім супутнім. А заодно перетворити це в “корпоратив своїми руками”. Звучить прекрасно, та ще й вельми економно, але на практиці такі вилазки перетворюються на справжнє пекло… Тому, що є людський фактор. Тому, що Галина Степанівна з бухгалтерії – так собі “масовик-затійник”. Тому, що Валера з відділу маркетингу, як виявляється, далеко не “кращий в світі мангальщик”. Тому, що … Просто – тому що. Однак, є альтернатива. Тімбілдинг.

Чомусь тімбілдинг у багатьох асоціюється з дитячим ранком, де “візьміться за руки і заспівайте пісеньку”. Хоча, чому ж “чомусь”? Тут, як раз, все зрозуміло. Негативний досвід – хоч свій власний, хоч чужий – від перебування на халтурно зробленому тімбілдингу. Там все так і йде, плюс-мінус. Нікому не зрозуміло, чому дорослі люди повинні водити хороводи і займатися всякою нісенітницею замість того, щоб просто відпочити на природі.

Ми зараз про “тімбілдинг здорової людини”. Де всім весело не тому, що “зверху” сказали “всім веселитися”. Де немає кліше з безглуздими активностями для першокласників, немає осіб з виразом “на кой я сюди пёрся? краще б вдома сидів… “. Де немає… короче – немає нічого такого, що у вас асоціюється з корпоративною “зобов’язалівкою” або даремно прожитим днем, ось.

Для початку – сама по собі концепція тімбілдінга (правильно реалізована, само собою) має на увазі під собою дійсно єднання колективу (або персоналу, або штату – що вам ближче по термінології). Чи не вульгарними і нудними лекціями про “командний дух”, а практичними ігровими розвагами. І зовсім неважливо – будь то хардкорний забіг по лісі з орієнтуванням на місцевості за компасом і шматку карти, або ж турнір з Tekken 3 на раритетних консолях. Так, прямо посеред лісу. Або пляжний волейбол. Або водне поло. Або … хіба мало, що ми для вас придумаємо?😉

Загалом – це працює. Як показує практика – правильно проведений тімбілдинг дозволяє людям зблизитися, при цьому – відпочивши в розслабленій атмосфері. Причому, працює це як в “збитих” і усталених колективах, так і в нових, недавно зібраних. Перші починають дивитися один на одного по-новому, другі – знайомляться і краще пізнають один одного.

Друге – це організаційні моменти. Безумовно – є люди, які насолоджуються класичним “дівчинки ріжуть салат, хлопчики смажать м’ясо”. Але зазвичай, далеко не всі “хлопчики” (навіть якщо їм під 50 і більше) люблять возитися з вогнищами, з правильною деревиною та температурою вугілля, плюс ще й бажану ступінь прожарювання у присутніх уточнювати. Бонусний раунд: 20 порадників дають взаємовиключні рекомендації “як треба робити”. А “дівчинки” вдома вже “нарізалися салатів” на всю сім’ю на два життя вперед, як мінімум. Бонусний раунд: суперечки про правильнe кількость майонезіка в салатах.

Не їжею єдиною. Ще є всяка дрібнота – стільці, столи, навіси для тіні або від дощу, реквізит для ігрищ (якщо задумані), транспорт і багато, багато іншого … Хтось обов’язково щось забуде і все піде на смарку, зіпсувавши хорошу, добру і світлу (на перший погляд) затію. Не те, щоб ми прямо засуджували такий підхід, ймовірно – такий вид відпочинку теж має право на життя, але ось на ефективності кадрів він позначається так собі … Тому й не практикуємо.

Ми за правильні тімбілдинги. Оригінальні. На яких весело. Які приносять реальну користь. Які роблять з різних людей єдине ціле. Які викликають у людей позитивні емоції і бажання повторити це ще раз.