Випускний вечір в школах світу

vupyski miraВипускний бал - одне з перших яскравих і значних подій в нашому житті. Школярі з нетерпінням чекають цього свята упродовж цілих 11 років. Випускний вечір проводять практично у всіх країнах, правда, святкується скрізь по-різному і залежить, в першу чергу, від культури і традицій країни.

Випускний вечір в школах світу

Приміром, у США на випускний (або Prom, як його називають в Америці від слова Promenade - «прогулянка») за традицією прийнято приходити парою, до себе в пару запросити можна не тільки своїх однолітків, але і учнів молодших класів, студентів університетів. Юнакові необхідно заїхати за своєю дамою і подарувати їй квітку, відповідно кольору її сукні. Основна розвага на святі - танці. По закінченню танцювальної програми, директор школи оголошує короля і королеву балу (King and Queen of the Ball). Після, випускники відправляються в ресторани, заміські садиби де і продовжують святкування випускного вечора до ранку.

Випускний вечір в школах світу

Випускники німецьких шкіл придумують собі емблему і гімн, створюють стінгазету про свій клас. Усі школярі повинні залишити про себе щось на пам'ять, тому на прощання випускники садять квіти і дерева в шкільному саду.

В Австралії креативної фішкою випускного є транспорт, на якому ти приїжджаєш на захід. Австалійскіе учні дуже оригінально підходять до вирішення даного питання, це може бути не тільки самокат, раритетний кабріолет або звичайний луімузін, а й пожежна машина, деякі навіть приїжджають на тракторі.)

австралійський випускний вечір

У Швеції святкування починається з самого ранку. Випускників возять в яскраво прикрашеній квітами вантажівці по місту і вони махають усім перехожим. Традиційно одягають білі шапочки, на яких пишуть вітальний текст. Батьки дарують своїм дітям практичні подарунки: міксер або праска, у зв'язку з тим, що після 18 років (вік закінчення школи) шведи починають жити самостійно, окремо від батьків.

У Китаї після закінчення святкування випускних вечорів доводиться чистити місто, так як вчорашні учні викидають з вікон все, що нагадує їм про школу - лінійки, зошити, ручки, рюкзаки, олівці та щоденники.

китайський випускний

Організація та проведення випускних вечорів у Франції - рідкісне явище, тому що в старших класах однокласники змінюються щороку. Іноді за сто днів до єдиного випускного іспиту учні отримують право не приходити на заняття і влаштувати собі святкову подію.

У ПАР закінчення навчального року припадає на кінець календарного року. Випускні церемонії в листопаді. У деяких областях навчання в школі все ще залишається екзотикою, тому на випускний часто приходить ціла сім'я зі старцями і немовлятами, причому в своїх етнічних костюмах.

випускний у ПАР

Норвезьким випускникам пощастило найбільше, святкування закінчення школи триває протягом 17 днів. Випускники надягають різнокольорові комбінезони, колір яких залежить від обраної майбутньої професії. Напевно за таку кількість днів можна відірватися на славу і захотіти вчитися далі!

У Польщі за 100 днів до закінчення школи, приблизно в кінці січня, проводиться не випускний вечір, а бал - «stodniowka». Починається він полонезом, причому перша пара в полонезі - це директор школи з кимось із випускників (або випускниць).

Випускний в польші

Ну і, звичайно ж, не можна забути про Україну і Росію. Святкування припадає на 1 числа в Україні і на 20 числа червня в Росії, після здачі іспитів, і починається зазвичай в школі на останньому дзвонику. Найчастіше, святкування випуску ділиться на 3 частини, 1) Останній дзвоник, 2) Урочиста частина, 3) Випускний бал або вечірка в ресторані або кафе.

Випускникам наших шкіл вручають атестати і говорять довгі напутні слова, а де відбувається подальше святкування - залежить від батьківського комітету - як правило це кафе, ресторан або на теплоході з безліччю різних артистів, наприклад: ведучий на випускний вечір або Dj з музичною апаратурою, шоу балети та артисти оригінального жанру. Останнім часом багато випускних класів запрошують своїх педагогів відзначити таку значущу подію для кожного школяра.